
Politie had aanslagpleger Maagdenburg gewaarschuwd
Kort nieuws - 2 januari 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe politie had de man die vlak voor kerst vijf mensen doodreed op een kerstmarkt in Maagdenburg in oktober nog opgezocht op zijn werk, meldde omroep MDR 27 december. Taleb A. kreeg een waarschuwing nadat hij iemand had bedreigd.
Bij de aanslag op de kerstmarkt kwamen vijf mensen om het leven en raakten meer dan 200 mensen gewond. De dader komt uit Saoedi-Arabië en werkte als arts in Duitsland. Hij is een fel tegenstander van de islam en een aanhanger van de AfD, blijkt uit zijn uitingen. Hij was de laatste jaren agressief, vooral tegen instanties, en dreigde herhaaldelijk met geweld.
Op 30 december vergaderde een commissie van de Bondsdag over de aanslag. Het parlement onderzoekt of er fouten zijn gemaakt en of er wetsaanpassingen nodig zijn. De dader was bekend bij de autoriteiten. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei
Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen
Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.
Reacties
Geen reacties aanwezig