Duitslandweb
Politie had aanslagpleger Maagdenburg gewaarschuwd
Kort nieuws - 2 januari 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe politie had de man die vlak voor kerst vijf mensen doodreed op een kerstmarkt in Maagdenburg in oktober nog opgezocht op zijn werk, meldde omroep MDR 27 december. Taleb A. kreeg een waarschuwing nadat hij iemand had bedreigd.
Bij de aanslag op de kerstmarkt kwamen vijf mensen om het leven en raakten meer dan 200 mensen gewond. De dader komt uit Saoedi-Arabië en werkte als arts in Duitsland. Hij is een fel tegenstander van de islam en een aanhanger van de AfD, blijkt uit zijn uitingen. Hij was de laatste jaren agressief, vooral tegen instanties, en dreigde herhaaldelijk met geweld.
Op 30 december vergaderde een commissie van de Bondsdag over de aanslag. Het parlement onderzoekt of er fouten zijn gemaakt en of er wetsaanpassingen nodig zijn. De dader was bekend bij de autoriteiten. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.

Reacties
Geen reacties aanwezig