
Staking Duitse luchthavens: duizenden vluchten vallen uit
Kort nieuws - 10 maart 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebSinds middernacht wordt op 13 Duitse luchthavens gestaakt, waaronder ook op de grootste vliegvelden Frankfurt en München. Daardoor zal het vliegverkeer in een groot deel van het land stil komen te liggen.
Volgens een eerste schatting vallen zeker 3.400 vluchten uit, waardoor 510.000 passagiers niet kunnen reizen. De staking moet 24 uur duren en vindt plaats op de luchthavens van München, Stuttgart, Frankfurt, Köln/Bonn, Düsseldorf, Dortmund, Hannover, Bremen, Hamburg, Berlijn/Brandenburg, Leipzig/Halle, Weeze en Karlsruhe/Baden-Baden.
Dienstenvakbond Verdi heeft medewerkers in overheidsdienst, grondpersoneel en mensen die in de luchtbeveiliging werken opgeroepen het werk neer te leggen. Met deze zogenoemde Warnstreiks (waarschuwingsstakingen) wil de vakbond druk zetten op de cao-onderhandelingen die eind deze week een nieuwe ronde in gaan. De werkgevers - de centrale overheid en gemeenten - zijn volgens Verdi nog niet met een acceptabel aanbod gekomen. Lees meer bij Tagesschau en Spiegel
Lees meer over 'Maatschappij':

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen
Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag
Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten
Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.
Reacties
Geen reacties aanwezig