Duitslandweb logo Duitslandweb

Peiling: CDU verliest vertrouwen, AfD groeit

Kort nieuws - 4 april 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De christendemocratische CDU/CSU heeft in de nieuwe Deutschlandtrend-peiling van omroep ARD aan waardering verloren. De AfD werd juist populairder, waardoor het verschil tussen de grootste partij CDU/CSU en de AfD in de peiling erg klein is geworden.

Van de ondervraagden zou op dit moment 26 procent op de CDU/CSU stemmen. Dat is 3 procent minder dan een maand geleden. De Alternative für Deutschland (AfD) wint juist 3 procent en komt op 24 procent. Andere peilingen laten een soortgelijk beeld zien. 

Als verklaring voor het verlies van de CDU/CSU noemen de onderzoekers de draai die CDU-leider Friedrich Merz heeft gemaakt na de verkiezingen, toen hij besloot dat defensie-uitgaven zijn uitgezonderd van de strakke regels voor begrotingsdiscipline en dat er 500 miljard mag worden geleend in de komende jaren voor investeringen in infrastructuur en klimaatbeleid. Voor de verkiezingen waren Merz en zijn partij fel tegen het versoepelen van de begrotingsregels. 68 Procent van de ondervraagden vindt zijn argument dat er een nieuwe politieke realiteit is ontstaan niet geloofwaardig.

Een kwart van de ondervraagden is tevreden over Friedrich Merz, dat is tien procent minder dan een maand geleden. De populairste van de onderhandelaars voor een coalitie van CDU/CSU en SPD is wederom SPD'er Boris Pistorius, de demissionaire minister van Defensie. Zestig procent van de ondervraagden is tevreden over zijn werk.  Lees meer bij ARD Deutschlandtrend

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger