Duitslandweb logo Duitslandweb

Chaos door treinstaking in Duitsland

Kort nieuws - 6 november 2014

Door de vierdaagse treinstaking die vandaag in Duitsland is begonnen, valt vandaag naar verwachting tweederde van de treinen uit. Regionale treinen vallen vrijwel allemaal uit. Op de wegen staan inmiddels lange files. Er zijn verschillende acties die automobilisten oproepen lifters mee te nemen, zoals die van de omroep RBB die met rode stickers 'Fahr mit' voor op de autoruit komt. Op twitter kun je met de hashtags #twitfahrzentrale en #StartZiel een lift zoeken. De Deutsche Bahn komt dagelijks met een aangepaste dienstregeling voor de volgende dag. Vooral dit weekend worden grote problemen verwacht omdat mensen naar Berlijn willen voor de viering van het 25-jarig jubileum van de val van de Muur en voetbalfans naar de voetbalwedstrijden. Ook de auto-, staal- en chemiebranches hebben last van de staking, omdat grondstoffen en goederen niet geleverd kunnen worden. De verwachting is dat bezinestations zondag met tekorten zitten. Deutsche Bahn is inmiddels naar de rechter gestapt om de staking te verbieden. Er is veel kritiek op de compromisloosheid van de machinistenvakbond GDL die de staking organiseert. Lees meer bij Spiegel Online >> 
Lees ook de tips van Duitslandnieuws.nl om dit weekend naar Berlijn te kunnen reizen >>

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger