Duitslandweb logo Duitslandweb

Wunsiedel laat neonazi's ongewild geld inzamelen tegen rechts

Kort nieuws - 17 november 2014

Elk jaar op Volkstrauertag marcheren neonazi's door Wunsiedel, de Duitse plaats waar Hitlers plaatsvervanger Rudolf Hess lange tijd begraven lag. De stad is de marcherende neonazi's zat en bedacht met de actie 'Rechts gegen Rechts' de "meest onvrijwillige sponsorloop van Duitsland": voor elke meter die een neonazi aflegde, ging dit weekend 10 euro naar Exit Deutschland, een organisatie die steun biedt aan mensen die weg willen uit het neonazi-milieu. In totaal haalden de 250 marcherende neonazi's 10.000 euro op. Lees meer bij Süddeutsche.de >>

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger