Duitslandweb logo Duitslandweb

Wunsiedel laat neonazi's ongewild geld inzamelen tegen rechts

Kort nieuws - 17 november 2014

Elk jaar op Volkstrauertag marcheren neonazi's door Wunsiedel, de Duitse plaats waar Hitlers plaatsvervanger Rudolf Hess lange tijd begraven lag. De stad is de marcherende neonazi's zat en bedacht met de actie 'Rechts gegen Rechts' de "meest onvrijwillige sponsorloop van Duitsland": voor elke meter die een neonazi aflegde, ging dit weekend 10 euro naar Exit Deutschland, een organisatie die steun biedt aan mensen die weg willen uit het neonazi-milieu. In totaal haalden de 250 marcherende neonazi's 10.000 euro op. Lees meer bij Süddeutsche.de >>

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger