Duitslandweb logo Duitslandweb

Machtsstrijd binnen AfD-partijleiding

Kort nieuws - 5 januari 2015

De partijleiding van Alternatieve für Deutschland (AfD) bevindt zich in een heftige machtsstrijd. Voorzitter Bernd Lucke wil de partij in de toekomst alleen leiden, tot ergernis van mede-voorzitters Konrad Adam en Frauke Petry. Zij bekritiseren in een protestbrief Lückes poging om het leiderschap naar zich toe te trekken in een  en vinden een dergelijke Alleingang onverantwoord. AfD-europarlementarier Hans-Olaf Henkel heeft daar weer in een woedende mail op gereageerd en neemt het voor Lucke op. Lees meer bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

Journalist Rob Savelberg confronteerde AfD-leider Alice Weidel met haar bizarre uitspraken over Hitler. Hij schreef voor ons een column over dit moment.


Lees meer

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?


Lees meer

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

↑
top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger