Duitslandweb
SPD wil niet met Linke praten over rood-rood-groene samenwerking
Kort nieuws - 6 januari 2015De SPD wil niet ingaan op een uitnodiging van Linke-leider Gysi om te praten over rood-rood-groene samenwerking op landelijk niveau. Dat is drie jaar voor de Bondsdagverkiezingen onzinnig, aldus de SPD. Gysi wil dat de SPD, Die Grünen en Die Linke onderhandelaars benoemen die over een mogelijkse samenwerking kunnen nadenken. In Thüringen regeert sinds vorig jaar voor het eerst een rood-rood-groene regering op deelstaatniveau. De SPD sluit samenwerking met Die Linke op Bondsniveau niet meer per se uit, maar wil daar nu niet over praten. Lees meer bij Focus Online
Lees meer over 'Politiek':
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.

Reacties
Geen reacties aanwezig