
Demonstratie Pegida in Leipzig mondt uit in geweld
Kort nieuws - 22 januari 2015 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe demonstratie van Legida, de Pegida-tak in Leipzig, is woensdagavond uitgemond in geweld. Legida-demonstranten vielen tegenstanders en journalisten aan. De aanvallers waren volgens sommige berichten neonazi's. Bij het centraal station moest de politie ingrijpen om de groepen uit elkaar te houden. Er zouden zo'n 15.000 Legida-aanhangers hebben gedemonstreerd en naar schatting 20.000 tegendemonstranden van Nolegida. Overigens heeft Pegida in Dresden zich al voor de demonstratie in Leipzig van Legida gedistantieerd. Legida geldt als veel radicaler dan Pegida. Lees meer bij Süddeutsche.de en Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.
Reacties
Geen reacties aanwezig