Duitslandweb
Nieuwe twijfel aan rechtmatigheid Duitse tolplannen
Kort nieuws - 27 januari 2015De verkeerscommissie van de Bondsraad, de vertegenwoordiging van de deelstaten, heeft ernstige twijfels over de rechtmatigheid van de tolplannen van minister van Verkeer Dobrindt (CSU). Volgens de commissie gaan de plannen in tegen de grondwet. Ook vindt de commissie Dobrindts kostenramingen ondoorzichtig. Op 6 februari spreekt de Bondsraad haar mening over het wetsontwerp uit. Volgens de Bondsraad moet zij met een meerderheid toestemming voor de wet geven, volgens Dobrindt niet. Eerder al hadden de Bondsdag en de Europese Unie bezwaren tegen de tolplannen. Lees meer bij tagesspiegel.de
Lees meer over 'Politiek':
Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?
Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.

Reacties
Geen reacties aanwezig