Duitslandweb logo Duitslandweb

SPD verhoogt druk op Merkel in BND-affaire

Kort nieuws - 18 mei 2015

Vice-kanselier Gabriel (SPD) verhoogt de druk op kanselier Merkel (CDU) in de BND-affaire. De regering moet ruggengraat tonen, aldus Gabriel, en de zoektermen bekend maken waarmee de Amerikaanse veiligheidsdienst NSA in afluistergegevens van de BND zocht, de Duitse inlichtingendienst. De verdenking bestaat dat de NSA op deze manier Duitse bedrijven en Europese politici bespioneerde. De zaak belast de verhoudingen in de regeringscoalitie steeds meer. Merkel wil eerst gesprekken met de VS over de zoektermen afwachten, de SPD vindt dat Duitsland zich niet zo afhankelijk van de Amerikanen moet opstellen. SPD-minister van Justitie Maas wil een betere controle op de BND. Lees meer bij Zeit Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.


Lees meer

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger