Duitslandweb
Kabinet stelt vertrek jihadisten naar Syrië of Irak strafbaar
Kort nieuws - 4 februari 2015De Bondsregering stelt het vertrek van jihadisten naar landen als Syrië en Irak, als ze daar terreurdaden willen plegen of voorbereiden, strafbaar. Dat heeft het kabinet vanmorgen besloten naar aanleiding van een wetsvoorstel van minister Maas (SPD) van Justitie. De straffen kunnen uiteenlopen van enkele maanden tot tien jaar gevangenis. De regering wil ook strenger optreden tegen financiers van terroristen. Lees meer bij Süddeutsche.de
Het wetsvoorstel is omstreden. Enkele commentaren:
'Als wäre ein Werkzeug-Kauf strafbar' (Süddeutsche Zeitung)
'Maas macht mobil' (Spiegel Online)
Lees meer over 'Politiek':
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.
CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.
Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.

Reacties
Geen reacties aanwezig