Duitslandweb
Merkel met kabinet naar Brazilië
Kort nieuws - 19 augustus 2015Na de stemming in de Bondsdag over de hulp aan Griekenland woensdag, vliegt kanselier Merkel met haar kabinet naar Brazilië. Donderdag beginnen de eerste Duits-Braziliaanse regeringsconsultaties. Duitsland houdt met diverse landen -waaronder Nederland - zulke bilaterale gesprekken. Lees meer bij Tagesspiegel
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':
Boeken: Duitsland onder de loep
Zeven nieuwe boeken van Nederlandse en Vlaamse auteurs nemen Duitsland vanuit verschillende invalshoeken onder de loep.
Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro
De komst van het nieuwe archeologische museum in Caïro heeft de discussie over de buste van koningin Nefertiti aangewakkerd.
Merz organiseert top over Oekraïne
Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.
Duitsland beperkt wapenexport naar Israël
Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.

Reacties
Geen reacties aanwezig