Duitslandweb logo Duitslandweb

Verkiezingen Hamburg: SPD zoekt coalitiepartner

Kort nieuws - 16 februari 2015

De SPD heeft dankzij de populariteit van burgemeester Olaf Scholz de verkiezingen in Hamburg zondag ruimschoots gewonnen. De sociaal-democraten moeten wel op zoek naar een coalitiepartner. De liberale FDP heeft na een lange reeks nederlagen eindelijk weer eens de kiesdrempel gehaald. De nieuwe partij Alternative für Deutschland (AfD) is voor het eerst in een West-Duits deelstaatparlement gekozen. De CDU wist maar 15,9 procent van de stemmen te winnen. Vier jaar geleden was dat nog 21,9 procent. Lees meer bij Tagesschau

Lees ook de voorbeschouwing op de verkiezingen

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger