Duitslandweb
Merkel bezoekt rampplek vliegtuigcrash - 72 Duitse slachtoffers
Kort nieuws - 25 maart 2015Kanselier Merkel heeft samen met minister-president Kraft van Noordrijn-Westfalen op de rampplek in Zuid-Frankrijk bezocht, waar gisteren de Airbus A320 van Germanwings is neergestort. Samen met de Franse president Hollande en de Spaanse regeringsleider Rajoy herdacht Merkel de slachtoffers, liet ze zich informeren over de bergingswerkzaamheden en bedankte ze de reddingswerkers. De oorzaak van de crash is nog niet bekend, wel is een van de twee zwarte dozen gevonden. Germanwings gaat uit van een ongeluk. De luchtvaartmaatschappij heeft een vlucht moeten annuleren omdat sommige medewerkers na de ramp niet meer wilden vliegen. Met hulp van moederbedrijf Lufthansa worden inmiddels alle vluchten weer uitgevoerd. Aan boord van het vliegtuig waren 72 Duitsers, onder wie een schoolklas uit Haltern in Noordrijn-Westfalen, de Duitse operazangeres Maria Radner en zanger Oleg Bryjak, verbonden aan de opera in Düsseldorf. Lees meer bij tagesschau.de en Süddeutsche.de
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig