Duitslandweb
'Ragebait' Duitse jeugdwoord van het jaar
Kort nieuws - 12 oktober 2026 - Auteur: Redactie DuitslandwebMet bijna 37 procent van de stemmen is Ragebait het Duitse jeugdwoord van het jaar 2026 geworden. De andere finalisten waren Peak en Crashout. De bekendmaking van de prijs vond zaterdag plaats op de Frankfurter Buchmesse.
Ragebait is een term die vaak op social media wordt gebruikt. Het woord verwijst naar berichten op sociale media en op internet die bedoeld zijn om opzettelijk te provoceren. Vaak is de term te zien op de platforms TikTok en Instagram. Bij ragebaitvideo's draait het meestal om nepnieuws of bizarre meningen om een groter bereik te genereren voor meer likes en reacties op een bericht.
Op de tweede plek is Peak geëindigd, het ervaren van een hoogtepunt. Crashout houdt in dat iemand door het lint gaat.
Uitgeverij Langenscheidt organiseert sinds 2008 het Jeugdwoord van het Jaar. Vanaf 2020 wordt het woord niet meer gekozen door een jury, maar door de jongeren zelf. Jongeren tussen de 11 en 20 jaar kunnen stemmen op hun favoriete woord. Dit jaar ontving de uitgeverij ruim een miljoen stemmen.
Vorig jaar was het Duitse jeugdwoord Das Crazy, een term die gezegd wordt als er geen passend of beleefd antwoord kan worden gegeven. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Cultuur':
Podcast Achtung: Vakantietips
De Duitslandweb-redactie tipt Duitse historische plaatsen die de moeite waard zijn om te bezoeken.
Podcast Achtung: Minister versus linkse boekwinkels
Cultuurminister Weimer heeft de boekenwereld boos gemaakt. Ook in deze podcast: Duitse musea doen aan democratie-opvoeding
Nu in Deutsches Kino: ‘Zikaden’ en ‘Hysteria’
De reeks Deutsches Kino toont dit voorjaar weer originele Duitse films in Delft, Utrecht en Amsterdam.
Reckwitz ontleedt 'verlies' als fenomeen
Donderdag spreekt de Duitse socioloog Andreas Reckwitz in Amsterdam. Een fragment uit zijn nieuwe werk 'Verlies'

Reacties
Geen reacties aanwezig