Duitslandweb logo Duitslandweb

'Goofy' is Duits jeugdwoord van het jaar

Kort nieuws - 23 oktober 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

'Goofy' is in Duitsland gekozen tot jeugdwoord van het jaar. Het woord, waarmee een onhandig en onnozel persoon wordt bedoeld, kreeg zondag 39 pocent van de stemmen.

'Goofy' moest het opnemen tegen 'Side Eye' - met een sceptische blik naar een persoon of situatie kijken - en 'NPC', dat staat voor 'non-player-character', oftewel iemand die passief waarneemt wat er om zich heen gebeurt. Alleen jongeren tussen de 10 en 20 jaar oud konden online stemmen. Zij kozen uiteindelijk voor 'Goofy': een onhandig persoon die anderen aan het lachen maakt, bleek zondag tijdens de uitreiking op de 75ste Frankfurter Buchmesse. 'Goofy' is ook bij het grote publiek bekend als de onhandige trouwe vriend van Mickey Mouse, bedacht door Walt Disney. 

Het jeugdwoord van het jaar wordt sinds 2008 op initiatief van uitgeverij Langenscheidt gekozen. Sinds 2020 is het niet langer een jury die de winnaar bepaalt, maar de jongeren zelf. Het resulteert in meer Engelstalige woorden die veel op sociale media worden gebruikt. Vorig jaar kwam 'Smash' als winnaar uit de bus, in 2021 koos de Duitse jeugd voor 'Cringe'. Lees meer bij Der Spiegel en Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger