Duitslandweb logo Duitslandweb

Tientallen Bondsdagleden keren zich tegen schaliegaswet

Kort nieuws - 1 april 2015

Tientallen Bondsdagleden van CDU/CSU, SPD en Grünen keren zich tegen de schaliegaswet van minister Hendricks (SPD) van Milieu. Binnen de CDU zouden er zelfs meer dan 100 afgevaardigden tegen zijn. Het kabinet wil vandaag een wet goedkeuren die het boren naar schaliegas in bepaalde gebieden en boven 3000 meter verbiedt, maar commerciële gaswinning niet uitsluit. Dat laatste stuit op kritiek. Die Grünen willen dat Duitsland Fracking helemaal verbiedt. Duitsland heeft op dit moment geen wetgeving over schaliegas. Een Fracking-Gesetz van de vorige regering strandde in 2013 in het parlement. Lees meer bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger