Duitslandweb logo Duitslandweb

Steeds meer kritiek op Merkels kanselarij in NSA-spionagezaak

Kort nieuws - 28 april 2015

De kritiek op Merkels kanselarij in de NSA-spionagezaak neemt toe. SPD en Die Grünen eisen volledige opheldering, Die Grünen willen zelfs personele consequenties, niet alleen bij de Duitse inlichtingendienst BND maar ook in het Kanzleramt zelf. Het Kanzleramt bevestigde zondag dat het al in 2008 door de BND op de hoogte was gebracht van economische spionage door de Amerikaanse veiligheidsdienst NSA. Vorige week donderdag werd bekend dat de BND jarenlang Europese bedrijven en politici zou hebben afgeluisterd voor de NSA. Na de terreuraanslagen van 11 september 2001 in de VS hebben de NSA en de BND afgesproken dat de Amerikanen met bepaalde zoekbegrippen toegang kregen tot de informatie van de BND. Lees meer bij tagesschau.de en Spiegel Online

Meer over de samenwerking van de Duitse geheime diensten met de VS (sept. 2014)

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?


Lees meer

Die Linke vecht voor laatste kans

Die Linke vecht voor laatste kans

Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.


Lees meer

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger