
Steeds meer kritiek op Merkels kanselarij in NSA-spionagezaak
Kort nieuws - 28 april 2015De kritiek op Merkels kanselarij in de NSA-spionagezaak neemt toe. SPD en Die Grünen eisen volledige opheldering, Die Grünen willen zelfs personele consequenties, niet alleen bij de Duitse inlichtingendienst BND maar ook in het Kanzleramt zelf. Het Kanzleramt bevestigde zondag dat het al in 2008 door de BND op de hoogte was gebracht van economische spionage door de Amerikaanse veiligheidsdienst NSA. Vorige week donderdag werd bekend dat de BND jarenlang Europese bedrijven en politici zou hebben afgeluisterd voor de NSA. Na de terreuraanslagen van 11 september 2001 in de VS hebben de NSA en de BND afgesproken dat de Amerikanen met bepaalde zoekbegrippen toegang kregen tot de informatie van de BND. Lees meer bij tagesschau.de en Spiegel Online
Meer over de samenwerking van de Duitse geheime diensten met de VS (sept. 2014)
Lees meer over 'Politiek':

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde
Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.
Reacties
Geen reacties aanwezig