Duitslandweb
Merkel herdenkt met Poetin in Moskou slachtoffers Tweede Wereldoorlog
Kort nieuws - 11 mei 2015Kanselier Merkel heeft zondag samen met president Poetin in Moskou de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog herdacht door met hem twee kransen te leggen aan het graf van de onbekende soldaat. Daarna spraken beide regeringsleiders elkaar in het Kremlin. Op een gezamenlijke persconferentie noemde Poetin Duitsland, ondanks de ernstige meningsverschillen in de Oekraïnecrisis, een "partner en vriend". Merkel veroordeelde de Russisiche annexatie van de Krim van 2014 nog eens scherp, ze noemde die zelfs misdadig. Merkel was, vanwege Ruslands rol in het Oekraïneconflict, op 9 mei niet aanwezig bij de grote militaire parade in Moskou waarmee Rusland de zege op nazi-Duitsland herdacht. Lees meer bij Süddeutsche.de
Lees meer over 'Politiek':
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.

Reacties
Geen reacties aanwezig