Duitslandweb logo Duitslandweb

Meer rechten voor homoparen, maar homohuwelijk blijft taboe

Kort nieuws - 19 mei 2015

Homoparen krijgen in Duitsland meer rechten, maar er komt geen volledige gelijkstelling van homo- en heteroparen. Dat laatste is in een coalitie met de CDU/CSU "helaas moeilijk te realiseren", aldus minister van Justitie Maas (SPD). Zijn ministerie wil nu voorschriften voor gehuwde stellen in 23 wetten en verordeningen ook laten gelden voor geregistreerde partnerschappen, en daarmee voor homoparen. In totaal worden homoparen in meer dan 150 regelingen en 50 wetten benadeeld ten opzichte van gehuwden. Homoparen mogen in Duitsland bijvoorbeeld geen kinderen adopteren. Lees meer bij tagesspiegel.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger