Duitslandweb logo Duitslandweb

Bondsdagvoorzitter wil Egyptische president Sisi niet ontvangen

Kort nieuws - 20 mei 2015

Bondsdagvoorzitter Lammert heeft een ontmoeting met de Egyptische president Sisi afgezegd. Sisi zou de Bondsdag begin juni bezoeken, maar gezien de mensenrechtensituatie in Egypte ziet Lammert geen basis voor een gesprek, schreef hij in een brief aan de Egyptische ambassadeur in Berlijn. In plaats van verkiezingen te organiseren vervolgt Egypte oppositiegroepen en wordt "een onbegrijpelijk aantal doodstraffen" uitgesproken, "onder meer tegen voormalig parlementsvoorzitter Katatni", aldus Lammert. Ook oud-president Morsi werd enkele dagen geleden ter dood veroordeeld. Kanselier Merkel en president Gauck otvangen Sisi wel en willen hem op de situatie in zijn land aanspreken. Lees meer bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

Journalist Rob Savelberg confronteerde AfD-leider Alice Weidel met haar bizarre uitspraken over Hitler. Hij schreef voor ons een column over dit moment.


Lees meer

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?


Lees meer

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

↑
top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger