Duitslandweb
SPD wil strengere regels voor BND
Kort nieuws - 16 juni 2015De SPD wil strengere regels voor de BND, de buitenlandinlichtingendienst. Nog voor de verkiezingen van 2017 moet de parlementaire controle strenger worden, economische spionage moet verboden worden en de BND mag ook geen gegevens meer 'ruilen' met andere diensten die ze zelf volgens de wet niet mag verzamelen. Eind april werd duidelijk dat de BND de Amerikaanse veiligheidsdienst NSA heeft ondersteund bij onder meer bedrijfsspionage. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.
CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.
Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.

Reacties
Geen reacties aanwezig