Duitslandweb
Minister moet overstap naar bedrijf voortaan laten goedkeuren
Kort nieuws - 3 juli 2015De Bondsdag heeft nieuwe regels aangenomen die moeten zorgen dat kabinetsleden niet meer direct kunnen overstappen naar een bedrijf waarmee ze in hun functie als (onder-)minister te maken hadden. Als een minister een baan in het bedrijfsleven wil aanvaarden moet hij dat ter goedkeuring voorleggen aan het kabinet. Dat kan dan een overgangsperiode, een Karenzzeit, van maximaal 18 maanden opleggen. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':
Alice in Wonderland
Journalist Rob Savelberg confronteerde AfD-leider Alice Weidel met haar bizarre uitspraken over Hitler. Hij schreef voor ons een column over dit moment.
Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?
Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.

Reacties
Geen reacties aanwezig