Duitslandweb logo Duitslandweb

Woningen in nazi-vakantiecomplex Prora op Rügen in trek

Kort nieuws - 4 augustus 2015

Toen projectontwikkelaar Ulrich Busch in 2006 twee blokken van het enorme nazi-vakantiecomplex Prora op Rügen kocht, gaf niemand hem veel kans. Inmiddels zijn de eerste woningen betrokken en wordt er hard gewerkt aan nog meer (vakantie-)woningen en hotelappartementen. De prijs per vierkante meter ligt ondertussen tussen de 3.000 en de 6.600 euro. Seebad Prora - 5 kilometer lang en direct aan het strand - werd in de jaren dertig door de nazi’s gebouwd als vakantiekolonie voor de Duitse bevolking. Er moesten 20.000 mensen tegelijkertijd vakantie kunnen vieren, maar dat kwam er door het uitbreken van de oorlog niet meer van. In de DDR werden er onder meer dienstweigeraars heen gestuurd. Het gebouw raakte steeds verder in verval. In 2011 kwam in een deel van het complex een jeugdherberg. Lees meer bij Frankfurter Rundschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger