Duitslandweb logo Duitslandweb

20 procent van de mensen in Duitsland heeft buitenlandse roots

Kort nieuws - 3 augustus 2015

Eén op de vijf mensen in Duitsland heeft buitenlandse roots, zo'n 16 miljoen mensen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Duitse bureau voor de Statistiek. Het gaat daarbij zowel om mensen die zelf naar Duitsland zijn gekomen als om mensen die in Duitsland zijn geboren maar van wie minstens één van de ouders uit het buitenland komt. Meer dan de helft van hen (56 procent) heeft een Duits paspoort. In 2014 leefde een recordaantal immigranten in Duitsland, 10,9 miljoen. Dat is een miljoen meer dan in 2011. De meeste immigranten komen uit EU-landen, vooral uit Polen, Roemenië, Italië, Bulgarije en Hongarije. Verder zijn er veel mensen uit China, Syrië en India. Meer dan in voorgaande jaren zijn immigranten hoog opgeleid. Lees meer bij Süddeutsche.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland

Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.


Lees meer

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag

De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.


Lees meer

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore

Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.


Lees meer

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei

Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger