Duitslandweb logo Duitslandweb

Turkse gemeenschap waarschuwt voor geweld in Duitsland

Kort nieuws - 12 oktober 2015

De voorzitter van de Turkse gemeenschap in Duitsland, Gökay Sofuoglu, waarschuwt voor een escalatie van geweld tussen Koerden en nationalistische Turken in Duitsland. Zaterdag kwamen bij twee bomaanslagen tijdens een vredesdemonstratie in Ankara zeker 97 mensen om het leven. Ook in Duitsland neemt de spanning tussen de verschillende groepen toe, aldus Sofuoglu. Leider van Die Grünen Cem Özdemir verwijt de Turkse premier Erdogan de spanningen te vergroten. Özdemir wil dat de EU voorlopig geen gesprekken meer voert met Erdogan. Lees meer bij Tagesschau.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger