Duitslandweb
Turkse gemeenschap waarschuwt voor geweld in Duitsland
Kort nieuws - 12 oktober 2015De voorzitter van de Turkse gemeenschap in Duitsland, Gökay Sofuoglu, waarschuwt voor een escalatie van geweld tussen Koerden en nationalistische Turken in Duitsland. Zaterdag kwamen bij twee bomaanslagen tijdens een vredesdemonstratie in Ankara zeker 97 mensen om het leven. Ook in Duitsland neemt de spanning tussen de verschillende groepen toe, aldus Sofuoglu. Leider van Die Grünen Cem Özdemir verwijt de Turkse premier Erdogan de spanningen te vergroten. Özdemir wil dat de EU voorlopig geen gesprekken meer voert met Erdogan. Lees meer bij Tagesschau.de
Lees meer over 'Maatschappij':
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.

Reacties
Geen reacties aanwezig