
AfD plant protest in Berlijn, HoGeSa en Kögida in Keulen
Kort nieuws - 23 oktober 2015De rechtspopulistische AfD, de Alternative für Deutschland, demonstreert zaterdag in Berlijn tegen het vluchtelingenbeleid van de bondsregering, waarbij zo'n 500 demonstranten worden verwacht. Het moet een test worden voor een grote demonstratie die voor 7 november gepland is en waar de AfD op 10.000 demonstranten hoopt. De Berlijnse deelstaatpartijen hebben tot tegenprotest opgeroepen. Lees meer bij de Berliner Morgenpost
In Keulen worden op zondag duizenden mensen verwacht bij twee protestbijeenkomsten. Om 14.00 uur verwacht HoGeSa, Hooligens gegen Salafismus, 2300 mensen voor de viering van de verjaardag van het eerste protest in Keulen een jaar geleden, dat uitliep op hevige rellen. Om 16.00 uur demonstreert Kögida, de Keulse tak van de anti-islambeweging Pegida, met naar verwachting 500 mensen. Lees meer bij de Kölner Stadt Anzeiger en RP Online
Lees meer over 'Maatschappij':

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei
Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.
Reacties
Geen reacties aanwezig