Duitslandweb
Helft Duitsers wil geen vierde termijn voor Merkel
Kort nieuws - 30 november 2015Bijna de helft van de Duitsers, 48 procent, is tegen een vierde termijn voor kanselier Merkel. Dat blijkt uit een peiling van onderzoeksbureau Emnid. 44 procent van de ondervraagden wil wel dat Merkel zich kandidaat stelt voor het kanselierschap bij de verkiezingen van 2017. Vooral veel Oost-Duitsers en vrouwen steunen de kanselier. Binnen de CDU is 87 procent voor een nieuwe ambtstermijn van Merkel. Over het vluchtelingenbeleid van de kanselier zijn de meningen verdeeld: 47 procent van de Duitsers vindt het beleid verkeerd, 40 procent is het er mee eens. Lees meer bij tagesspiegel.de
Lees meer over 'Politiek':
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.
CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.
Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.

Reacties
Geen reacties aanwezig