Duitslandweb logo Duitslandweb

Meerderheid Duitsers wil geen vierde ambtstermijn voor Merkel

Kort nieuws - 11 mei 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een meerderheid van de Duitsers, 64 procent, is tegen een nieuwe ambtstermijn voor kanselier Merkel. Dat blijkt uit een peiling van onderzoeksbureau Insa. Vooral in Oost-Duitsland en onder AfD-aanhangers verliest Merkel steun. In 2017 zijn er Bondsdagverkiezingen. Als Merkel zich kandidaat stelt en gekozen wordt, zou het haar vierde ambtstermijn worden. Haar partij, de CDU, doet het ook slecht in de peilingen. Als er nu verkiezingen zouden zijn, zou de CDU/CSU 30,5 procent van de stemmen krijgen, het laagste percentage dat INSA gemeten heeft. Lees meer bij FAZ.net

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.


Lees meer

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger