Duitslandweb
Jamaica-onderhandelaars eens over veiligheid, onderwijs en digitalisering
Kort nieuws - 31 oktober 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe onderhandelaars van de CDU/CSU, de FDP en de Groenen hebben compromissen bereikt over vier belangrijke thema's, zeggen ze: onderwijs, digitalisering, veiligheid en sociaal beleid.
Na de onenigheid van vorige week wordt er nu weer constructief gewerkt, melden Duitse media. Alle vier de partijen willen meer geld investeren in onderwijs en sneller internet, melden ze in hun onderhandelingsstukken. Details en structurele problemen die daarbij spelen worden in de stukken niet genoemd. Op het gebied van veiligheid willen de onderhandelaars dat de centrale overheid een sterker coördinerende rol speelt, ze plannen meer geld voor politie en meer mogelijkheden voor videobewaking. Dat laatste ligt bij de Groenen gevoelig. De partijen hebben ook compromissen bereikt over sociale thema's en werkgelegenheid. De Groenen plannen een partijcongres op 25 november in Berlijn waarop de leden kunnen besluiten of de partij officiële formatiegesprekken met de CDU/CSU en de FDP moet opnemen voor een zogeheten Jamaica-coalitie. Lees meer bij tagesschau.de en Welt.de
Lees meer:
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.
CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.
Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.
100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”

Reacties
Geen reacties aanwezig