Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitsland zet duidelijk meer asielzoekers uit

Kort nieuws - 21 december 2015

De Duitse deelstaten hebben in 2015 duidelijk meer asielzoekers uitgezet dan vorig jaar. Tussen januari en eind november werden in heel Duitsland 18.363 asielzoekers teruggestuurd naar hun land van herkomst. In 2014 waren dat er 10.884, blijkt uit cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. In Beieren en Hessen is het aantal asielzoekers dat wordt teruggestuurd dit jaar zelfs verdrievoudigd. Vooral sinds de zomer, toen de vluchtelingenstroom flink steeg, is het aantal uitzettingen toegenomen. Lees meer bij Spiegel Online

In Oost-Duitsland zijn duizenden vluchtelingen 'verdwenen', blijkt uit een peiling. Zo'n 30 procent van de mensen die in de Oost-Duitse centra wordt opgevangen, gaat daar na enkele dagen weer weg. Waarschijnlijk vertrkken ze naar grote steden of naar familie en bekenden elders in Duitsland of Europa. Vluchtelingen worden in Duitsland via een bepaalde verdeelsleutel over de deelstaten verdeeld. Tot er een beslissing is genomen over hun verblijfstatus moeten ze in principe in het opvangcentrum blijven waar ze als eerste terechtkomen. Lees meer bij Focus Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger