Duitslandweb
Zorgen over antisemitisme in Duitsland
Kort nieuws - 19 januari 2016De Centrale Joodse Raad in Duitsland praat vanavond met minister van Binnenlandse Zaken De Maizière over antisemitisme in Duitsland. Het aantal antisemitische incidenten baart zorgen en de ARD-Tagesschau zet een aantal ontwikkelingen in de laatste jaren op een rij. Volgens de Tagesschau vrezen Joden dat met de komst van immigranten uit het Midden-Oosten het antisemitisme zal toenemen. Maar de nieuwe leider van de binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz Stephan Kramer (die tot 2014 secretaris-generaal van de Centrale Joodse Raad was) wijst er op dat er ook onder Duitsers veel antisemitisme is. Autochtone rechts-extremisten zijn verantwoordelijk voor verreweg de meeste antisemitische incidenten. Afgelopen weekeinde werd een verslaggeefster van de ARD de gaskamer in gewenst door een keurige man in een sjieke bar, een incident dat haar het gevoel gaf dat antisemitisme 'salonfähig' is geworden. Eveneens dit weekeinde heeft een Joodse man aangegeven dat hij is mishandeld en beroofd op het eiland Fehmarn door vluchtelingen die hem uitscholden als Jood. En in de afgelopen weken zijn op drie joodse begraafplaatsen in Duitsland vernielingen gepleegd. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig