Duitslandweb
Experts in NPD-zaak oneens over hoe gevaarlijk partij is
Kort nieuws - 3 maart 2016Experts die door het Constitutioneel Hof worden gehoord in de zaak rond het NPD-verbod zijn het oneens over hoe gevaarlijk de extreem-rechtse partij is. Een van de politieke wetenschappers die aan het woord kwamen vindt dat de NPD niet verboden moet worden, omdat ze "politiek niets te betekenen heeft en dus niet gevaarlijk is". Drie andere experts vinden de partij wel gevaarlijk, onder meer wegens het beleid ten opzichte van buitenlanders. Het Constitutioneel Hof behandelt de zaak omdat de Bondsraad de NPD wil verbieden. Daarvoor moet onder meer worden aangetoond dat de partij staatsgevaarlijk is. Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Politiek':
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.

Reacties
Geen reacties aanwezig