Duitslandweb logo Duitslandweb

Regeringscoalitie komt in peilingen voor het eerst onder 50 procent

Kort nieuws - 31 mei 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De regeringscoalitie van CDU/CSU en SPD komt voor het eerst in de peilingen onder de 50 procent. De CDU zou nu nog slechts 30 procent van de stemmen krijgen, de SPD 19 procent. Bij de verkiezingen in 2013 haalde de CDU/CSU 41,5 procent van de stemmen en de SPD 25,7 procent. De AfD zou volgens de peilingen nu met 15 procent van de stemmen in de Bondsdag komen. Lees meer bij Focus Online

Dinsdagavond houden kanselier Merkel en CSU-leider Seehofer crisisoverleg. De bedoeling is dat ze zich verzoenen, ze worden het al maandenlang niet eens over het vluchtelingenbeleid. Ze zouden het nu zelfs niet eens kunnen worden over de vraag waar ze met elkaar spreken. Lees meer bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger