Duitslandweb
President Gauck kondigt om 12 uur aan of hij tweede ambtstermijn wil
Kort nieuws - 6 juni 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebBondspresident Gauck heeft voor maandag 12 uur een verklaring aangekondigd. Hij zal waarschijnlijk bekend maken of hij beschikbaar is voor een tweede ambtstermijn. Volgend jaar loopt zijn ambtstermijn af. Een tweede termijn is voor de 76-jarige president niet vanzelfsprekend, vooral vanwege zijn leeftijd. Het merendeel van de Duitsers wil dat hij blijft, en ook in de politiek heeft hij brede steun. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.

Reacties
Geen reacties aanwezig