Duitslandweb
Gerechtshof versterkt rechten homoseksuele ouders
Kort nieuws - 15 juni 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet Bundesgerichtshof BGH, het hoogste Duitse gerechtshof, heeft met een oordeel vandaag de rechten van homoseksuele ouders in Duitsland versterkt. Een Zuid-Afrikaanse en een Duitse mogen hun kind in het Duitse geboorteregister inschrijven, hoewel de Duitse vrouw niet de biologische moeder is van het kind. Het stel is in Zuid-Afrika getrouwd en daar geldt de Duitse juridisch als moeder. Duitsland kent geen homohuwelijk en volgens Duits recht wordt alleen de Zuid-Afrikaanse vrouw, die het kind heeft gebaard, als moeder erkend. Daarom wilde het Berlijnse bevolkingsregister het kind niet inschrijven, waardoor het geen recht had op de Duitse nationaliteit. Het Bundesgerichtshof heeft nu bepaald dat het kind wel moet worden geregistreerd en dat beide vrouwen juridisch als moeder gelden. Volgens het BGH is dat niet in strijd met Duitse recht. Lees meer bij tagesspiegel.de
Lees meer over 'Maatschappij':
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.
Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag
Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.
Onbekommerd-fietsen-heimwee
Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.

Reacties
Geen reacties aanwezig