
SPD-parlementariër moet opstappen wegens verzonnen cv
Kort nieuws - 20 juli 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen Bondsdaglid van de SPD, Petra Hinz, moet haar zetel in het parlement opgeven nadat bekend werd dat ze een deel van haar cv heeft verzonnen. Ze heeft ten onrechte aangegeven dat ze een 'Abitur' (vergelijkbaar met vwo-diploma) heeft en een rechtenstudie heeft afgerond. Hinz komt uit Essen en is al sinds 2005 lid van de Bondsdag. De voorzitter van de SPD in Essen zegt geschokt te zijn, temeer daar de SPD van parlementariërs helemaal niet verlangt dat ze een bepaald opleidingsniveau hebben." Lees meer bij Tagesspiegel
Lees meer over 'Politiek':
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde
Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.
Reacties
Geen reacties aanwezig