
CSU geeft Merkel schuld van verkiezingsnederlaag CDU
Kort nieuws - 5 september 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Beierse CSU geeft kanselier Merkel de schuld van de verkiezingsnederlaag van de CDU in Mecklenburg-Voorpommeren. Daar haalde haar partij slechts 19 procent van de stemmen, minder dan de rechts-populistische AfD. De CSU eist van de kanselier een harder vluchtelingenbeleid. "De stemming onder de bevolking kun je niet meer negeren", aldus de Beierse minister van Financiën Söder, "er is een koerswijziging nodig in Berlijn." Ook vanuit de CDU zelf klinkt kritiek op Merkel. Veel CDU-stemmers hebben nu voor de AfD gekozen, aldus prominent Bondsdaglid Wolfgang Bosbach. Merkels beleid noemde hij in dit verband "een groot probleem". Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Politiek':

Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
Reacties
Geen reacties aanwezig