Duitslandweb
Terreurverdachte Chemnitz opgepakt
Kort nieuws - 10 oktober 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse politie heeft vannacht in Leipzig de terreurverdachte opgepakt die werd gezocht na de vondst van zeer gevaarlijke explosieven in een woning in Chemnitz zaterdag. De 22-jarige Syriër die nu is gearresteerd wordt ervan verdacht een aanslag te hebben beraamd, mogelijk op een luchthaven in Berlijn. De man had een landgenoot op het station in Leipzig gevraagd of hij bij hem kon overnachten. Toen die zag dat de man werd gezocht, waarschuwde hij de politie. Die vond de terreurverdachte vastgebonden in de woning. De politie gaat er vanuit dat de verdachte banden heeft met IS. Volgens de ARD zijn de Duitse veiligheidsdiensten door buitenlandse collega's getipt over de zaak. Vlak voor ze de verdachte Syriër in Chemnitz wilden oppakken, wist hij te ontkomen en werd een klopjacht ingezet. Lees meer bij tagesschau.de en Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig