Duitslandweb
Rechter: Geen crècheplaats? Dan recht op schadevergoeding
Kort nieuws - 21 oktober 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebAls ouders na de geboorte van hun kind niet kunnen werken omdat er geen crècheplaats is, hebben ze recht op een schadevergoeding. Dat heeft het Bundesgerichtshof (BGH) bepaald. Sinds 1 augustus 2013 moeten gemeenten voor alle kinderen tussen 1 en 3 jaar een crècheplaats beschikbaar hebben. Dat lukt lang niet altijd. Eerder werden schadevergoedingen in individuele gevallen al toegekend, ter compensatie van misgelopen loon. Met het oordeel van het BGH worden de rechten van alle werkende ouders versterkt. Lees meer bij Tagesspiegel
Lees meer over 'Maatschappij':
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.
Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag
Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.
Onbekommerd-fietsen-heimwee
Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.

Reacties
Geen reacties aanwezig