Duitslandweb
Die Linke komt met eigen kandidaat voor bondspresidentschap
Kort nieuws - 22 november 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebDie Linke heeft een eigen kandidaat genomineerd voor het bondspresidentschap: Christoph Butterwegge. Hij is een fel tegenstander van de Agenda 2010, het economische hervormingsprogramma van kanselier Schröder (SPD). De kandidaat van SPD en CDU, Frank-Walter Steinmeier, was een van de architecten van de Agenda 2010 en is daarom voor Die Linke geen optie. Butterwegge is politicoloog en doet onderzoek naar armoede. Hij maakt geen reële kans op het presidentschap, Steinmeier geniet verreweg de meeste steun. De nieuwe president wordt op 12 februari gekozen. Lees meer bij ZDF Heute.de
Lees meer over 'Politiek':
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.
CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.
Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.

Reacties
Geen reacties aanwezig