Duitslandweb logo Duitslandweb

Grünen publiceren studie naar pedofilie-activisme binnen partij

Kort nieuws - 15 december 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De linkse milieupartij Die Grünen heeft vandaag de afsluitende rapportage gepresenteerd over de invloed van pedofilie-activisten in de partij in de jaren zeventig en tachtig. In de aanloop naar de vorige verkiezingen in 2013 kwam de partij in het nauw doordat uitspraken en standpunten opdoken over het toestaan van seksueel contact tussen meerderjarigen en minderjarigen. De partij heeft onderzocht hoe deze discussie destijds in de partij is gevoerd en spreekt nu van een bedrukkend hoofdstuk in de partijgeschiedenis. Enkele pedofilie-activisten waren inderdaad lid van de Groenen. In enkele individuele misbruikzaken kan de partij een institutionele mede-verantwoording niet uitsluiten. In die gevallen is een schadevergoeding betaald. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.


Lees meer

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.


Lees meer

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger