Duitslandweb logo Duitslandweb

Bondspresident Gauck houdt afscheidstoespraak

Kort nieuws - 18 januari 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Bondspresident Joachim Gauck heeft woensdagmorgen in Schloss Bellevue zijn afscheidstoespraak gehouden, een maand voor zijn daadwerkelijke vertrek. Hij ging uitgebreid in op de dilemma's van de democratie in de huidige tijd. Duitsland moet een weerbare democratie zijn, benadrukte hij meermaals. De democratie moet verdedigd worden, juist in tijden waarin onze waarden zo onder druk staan. "Demokratie Erziehung is meer nodig dan ooit", aldus Gauck. De politieke elite waarschuwde hij onwelgevallige meningen niet weg te zetten als populisme en daarmee buiten te sluiten. Tegelijk moet de democratie de moed opbrengen voor intolerantie tegen degenen die de democratie omver willen werpen. Ook het buitenlandse beleid nam Gauck onder de loep. Hij vindt dat Duitsland meer moet bijdragen aan de NAVO en de VN. En hij vindt dat Duitsland nu weer met meer zelfvertrouwen mag opereren, na de terughoudendheid die voortvloeide uit de oorlogsschuld. Lees de hele toespraak bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?


Lees meer

Die Linke vecht voor laatste kans

Die Linke vecht voor laatste kans

Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.


Lees meer

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger