Duitslandweb logo Duitslandweb

Ruim een derde van CDU-Bondsdagleden wil aanpassing tol

Kort nieuws - 24 januari 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Meer dan een derde van de CDU-Bondsdagleden wil dat minister van Verkeer Dobrindt (CSU) zijn plannen voor de tol op Duitse snelwegen aanpast. Zij vrezen grote nadelige effecten van de tol in de grensgebieden met Nederland, België, Luxemburg en Frankrijk. Omdat Duitse automobilisten voor de tol gecompenseerd worden en buitenlandse niet, gaat dat ten koste van de mobiliteit in het grensgebied en daarmee van het toerisme, de handel en de horeca, schrijven ze in een brief aan de minister. De brief is onder meer ondertekend door vooraanstaande Bondsdagleden afkomstig uit de grensregio's Noordrijn-Westfalen, Rijnland-Palts en Saarland. De wet moet morgen door het kabinet worden besloten, daarna wil Dobrindt dat die zo snel mogelijk door de Bondsdag wordt goedgekeurd, zodat die nog deze regeringsperiode van kracht kan gaan. Ook vreest hij dat de deelstaatverkiezingen in Saarland en Noordrijn-Westfalen dit voorjaar roet in het eten kunnen gooien. Minister Kramp-Karrenbauer van Saarland heeft al aangekondigd geen tolwet goed te keuren die geen goede regeling voor het grensverkeer heeft. Lees meer bij Handelsblatt

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?


Lees meer

Die Linke vecht voor laatste kans

Die Linke vecht voor laatste kans

Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.


Lees meer

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger