Duitslandweb logo Duitslandweb

Politie doet invallen bij Reichsbürger

Kort nieuws - 22 maart 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Zo'n 300 politie-agenten in Beieren en Baden-Württemberg hebben invallen gedaan in woningen en bedrijfspanden van 45 zogenoemde Reichsbürger. Daarbij zijn onder meer wapens en munitie in beslag genomen en blancopapieren voor het maken van paspoorten en rijbewijzen.

Rijksburgers bestrijden de legitimiteit van de Bondsrepubliek en erkennen in plaats daarvan het Duitse Rijk zoals dat tussen 1871 en 1945 bestond. Ze vinden dat de Duitse wetten niet geldig zijn en maken eigen identiteitsbewijzen, bijvoorbeeld van de zelfbenoemde Bundesstaat Bayern. De laatste tijd vallen de Reichsbürger vaker op door gebruik van geweld en sinds kort worden ze door de binnenlandse veiligheidsdienst in de gaten gehouden. Lees meer bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Een Duits gezicht

Een Duits gezicht

Kijken Duitsers echt treuriger? Merlijn Schoonenboom over blikken, kijken en context.


Lees meer

Warum, wieso: wordt de Duitse grens bewaakt?

Warum, wieso: wordt de Duitse grens bewaakt?

Het Schengenverdrag maakte een einde aan grenscontroles in de EU. Toch worden voertuigen tussen Oostenrijk en Duitsland goed gecontroleerd. Hoe kan dat?


Lees meer

Freiheitsfonds koopt zwartrijders vrij

Freiheitsfonds koopt zwartrijders vrij

Zwartrijders horen niet in de gevangenis, vindt het Freiheitsfonds. Het riep 15 maart uit tot Freedom Day.


Lees meer

Vrouwendag: Duitse loonkloof en rolmodellen

Vrouwendag: Duitse loonkloof en rolmodellen

Omdat het Internationale Vrouwendag is, stellen we vijf Duitse vrouwen voor die ons dit jaar zijn opgevallen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger