
Regering wil subsidie aan extreemrechtse NPD stoppen
Kort nieuws - 10 april 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse regering wil zorgen dat de extreemrechtse partij NPD geen overheidsgeld meer krijgt. Minister van Binnenlandse Zaken De Maizière heeft het parlement een voorzet doen toekomen waarin de benodigde wetswijzigingen worden beschreven. Het is aan het parlement om de wijzigingen in te dienen.
Onlangs is geprobeerd om de partij te verbieden via het grondwettelijk hof in Karlsruhe, maar dat is niet gelukt. De rechters gaven toen wel aan dat de overheid de wet zo kan aanpassen dat de partij geen aanspraak meer kan maken op partijfinanciering. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde
Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.
Reacties
Geen reacties aanwezig