
Studie: Slechts helft Oost-Duitsers tevreden met democratie
Kort nieuws - 23 mei 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebSlechts de helft van de Oost-Duitsers is tevreden met de democratie. Dat blijkt uit een studie van de Friedrich Ebert Stiftung, het wetenschappelijk bureau van de SPD.
De ontevredenheid met de democratie kan op de lange termijn leiden tot instabiliteit van het politieke systeem, waarschuwen de onderzoekers. Volgens de studie is 54 procent van de Oost-Duitsers tevreden met het Duitse democratische bestel, van de West-Duitsers is dat 67 procent. In het Oosten van Duitsland wonen meer mensen die gedesillusioneerd zijn in de politiek en zich er niet (meer) bij betrokken voelen, schrijven de onderzoekers. Ook zijn er daar minder mensen politiek actief dan in het Westen. Overigens constateren de onderzoekers dat als het gaat om de cultureel-maatschappelijke ontwikkelingen de scheidslijnen dwars door heel Duitsland lopen, niet alleen tussen Oost en West. De gegevens waarop de studie is gebaseerd zijn van 2015, toen Duitsland te maken kreeg met een grote toestroom van vluchtelingen. Lees meer bij Tagesspiegel.de
Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.
Reacties
Geen reacties aanwezig