
Openbaar Ministerie dient aanklacht in tegen Petry
Kort nieuws - 4 oktober 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet Openbaar Ministerie in Dresden heeft aan eenklacht ingediend tegen Frauke Petry, voormalig voorzitter van de AfD. Ze wordt verdacht van meineed.
Petry zou als parlementslid in de deelstaat Saksen in 2014 bewust gelogen hebben voor een controlecommissie die de financiering van een AfD-verkiezingscampagne onderzocht. Zelf ontkent ze dat. In augustus keurde het deelstaatparlement in Saksen het verzoek van het OM om haar immuniteit op te heffen goed. Nu is de aanklacht dus ingediend.
Inmiddels is Petry in de Bondsdag gekozen. Daar zit ze als partijloze afgevaardigde: de dag na de verkiezingen maakte ze bekend uit de AfD te stappen. Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid; en boulevardblad Bild, dat deze week 73 jaar bestaat.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?
Reacties
Geen reacties aanwezig