Duitslandweb logo Duitslandweb

Openbaar Ministerie dient aanklacht in tegen Petry

Kort nieuws - 4 oktober 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het Openbaar Ministerie in Dresden heeft aan eenklacht ingediend tegen Frauke Petry, voormalig voorzitter van de AfD. Ze wordt verdacht van meineed.

Petry zou als parlementslid in de deelstaat Saksen in 2014 bewust gelogen hebben voor een controlecommissie die de financiering van een AfD-verkiezingscampagne onderzocht. Zelf ontkent ze dat. In augustus keurde het deelstaatparlement in Saksen het verzoek van het OM om haar immuniteit op te heffen goed. Nu is de aanklacht dus ingediend.

Inmiddels is Petry in de Bondsdag gekozen. Daar zit ze als partijloze afgevaardigde: de dag na de verkiezingen maakte ze bekend uit de AfD te stappen. Lees meer bij tagesschau.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

'Lobbyminister' Reiche oogst vooral kritiek

'Lobbyminister' Reiche oogst vooral kritiek

Minister van Economie en Energie Reiche moet een energiecrisis managen en voor een 'Wirtschaftswende' zorgen.


Lees meer

Rijnland-Palts: CDU grootste partij, flinke winst AfD

Rijnland-Palts: CDU grootste partij, flinke winst AfD

De uitslag in Rijnland-Palts kan ook consequenties hebben voor de bondsregering in Berlijn.


Lees meer

Groenen winnen in Baden-Württemberg

Groenen winnen in Baden-Württemberg

De uitslag in de deelstaat wordt ook gezien als een graadmeter voor de populariteit van de regering van kanselier Merz.


Lees meer

Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen

Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen

De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger