Duitslandweb logo Duitslandweb

Onderzoek naar AfD-leider Petry wegens meineed

Kort nieuws - 26 mei 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het Openbaar Ministerie onderzoekt of AfD-leider Frauke Petry meineed heeft gepleegd. Ze zou vorig jaar voor een verkiezingscommissie van het deelstaatparlement van Saksen bewust verkeerde informatie hebben gegeven over donaties van leden voor de verkiezingscampagne van 2014. Het OM startte het onderzoek na een aantal aangiftes, onder meer van een politicus van Die Linke. Als het onderzoek tot een aanklacht leidt, moet Petry's parlementaire immuniteit - ze zit in het parlement van Saksen - worden opgeheven. Op meineed staat in Duitsland een gevangenissttraf van tussen de drie maanden en de vijf jaar. Lees meer bij Zeit Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid; en boulevardblad Bild, dat deze week 73 jaar bestaat.


Lees meer

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger