Duitslandweb
19-jarige Syrische terreurverdachte gearresteerd
Kort nieuws - 31 oktober 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn Duitsland is een 19-jarige Syrische terreurverdachte gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht een aanslag te hebben willen plegen.
Yamen A. had chemicaliën en ander materiaal in zijn huis in Schwerin (Mecklenburg-Voorpommeren) om een explosief te maken, laat het Openbaar Ministerie weten. Hij zou concrete voorbereidingen voor een aanslag hebben gepleegd. Onduidelijk is of hij een doelwit had uitgezocht. Er zijn geen aanwijzingen dat hij lid was van een terreurorganisatie, maar het OM noemt de aanslagplannen van A. wel "islamistisch gemotiveerd". Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Maatschappij':
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.

Reacties
Geen reacties aanwezig